ads

ads

ads

 


مدیران باشگاه پرسپولیس تا امروز

مدیران باشگاه پرسپولیس :

 

 

 

 

 

علی عبده: باشگاه پرسپولیس در دی ماه سال 1342 به دست علی عبده بنا شد و در آن رشته های بولینگ، والیبال، بسکتبال فعال بود.

عبده از آمریکا به ایران آمده بود و در جامعه ورزشی این کشور در رشته بوکس صاحب عنوان قهرمانی شده بود. پس از انحلال باشگاه شاهین در سال 1346 بازیکنان این تیم را به پرسپولیس برد و پدر معنوی و اولین مدیر این تیم شد. عبده در سال 1358 به علت ایست قلبی در آمریکا درگذشت.

قهرمانی پرسپولیس در مسابقات لیگ منطقه ای کشور 51-1350

قهرمانی پرسپولیس در مسابقات لیگ اول تخت جمشید 1352

قهرمانی پرسپولیس در مسابقات لیگ سوم تخت جمشید 1354

نایب قهرمانی پرسپولیس در مسابقات لیگ دوم تحت جمشید 1353

نایب قهرمانی پرسپولیس در مسابقات لیگ چهارم تخت جمشید 1355

نایب قهرمانی پرسپولیس در مسابقات لیگ پنجم تخت جمشید 1356

 

عباس انصاری فرد: اولین مدیر منصوب سازمان تربیت بدنی بعد از انقلاب در پرسپولیس بود. وی از خرداد 1369 به مدت سه سال و تا پایان 1372 مدیریت باشگاه پرسپولیس را بر عهده داشت.

قهرمانی پرسپولیس در مسابقات فوتبال باشگاه های تهران 1369

قهرمانی پرسپولیس در مسابقات فوتبال جام در جام آسیا 1370

قهرمانی پرسپولیس در مسابقات فوتبال جام حذفی کشور 1371

نایب قهرمانی پرسپولیس در مسابقات فوتبال باشگاه های تهران 1370

نایب قهرمانی پرسپولیس در مسابقات فوتبال جام در جام باشگاه های آسیا 1371

 

امیر عابدینی: وی از آبان 1372، بعد از واگذاری پرسپولیس به وزارت مهادن و فلزات، مدیر عامل پرسپولیس شد. عابدینی متولد 1327 در تهران است و سابقه بازی در باشگاه پرسپولیس را نیز در کارنامه خود داشته است. وی پیش از مدیرعاملی استاندار لرستان و خراسان بوده است. وی تا زمستان 1379 در پست مدیریت پرسپولیس حضور داشت.

قهرمانی پرسپولیس در مسابقات فوتبال لیگ پنج آزادگان 1374

قهرمانی پرسپولیس در مسابقات فوتبال لیگ ششم آزادگان 1376

قهرمانی پرسپولیس در مسابقات فوتبال لیگ هشتم آزادگان 78-1377

قهرمانی پرسپولیس در مسابقات فوتبال لیگ نهم آزادگان 79-1378

قهرمانی پرسپولیس در مسابقات فوتبال جام حذفی 1378

نایب قهرمانی پرسپولیس در مسابقات فوتبال لیگ دهم ازادگان 80-1379

شرکت پرسپولیس در 4 دوره جام باشگاه های آسیا و کسب 2 عنوان سومی این رقابت ها 1375 و 1378

 

اکبر غمخوار:او در خرداد 1381 مدیرعامل پرسپولیس شد. وی از فرماندهان سپاه در دوران جنگ بود که مسئولیت باشگاه فتح را نیز بر عهده داشت. دوران مدیرات او تا تابستان 1383 ادامه داشت.

کسب عنوان پنجم در لیگ سوم حرفه ای

 

مرحوم حجت الله خطیب: بعد از اکبر غمخوار به مدیرعاملی پرسپولیس منصوب شد و همزمان مدیرت اداره کل تربیت استان تهران را نیز بر عهده داشت.

کسب عنوان چهارم پرسپولیس در لیگ چهارم حرفه ای 83-84

 

محمد حسن انصاری فرد: اولین بازیکن فوتبال تاریخ باشگاه پرسپولیس بود که فرصت مدیرت این باشگاه را از پاییز 1384 پیدا کرد. انصاری فرد، متولد 1340 و از سال 1364 در پرسپولیس بازی کرده است. وی فعالیت ساخت ورزشگاه و واگذاری سهام را با درخواست سازمان تربیت بدنی متوقف کرد و تلاش خود را روی کسب عناوین تیم پرسپولیس معطوف کرد.

صعود پرسپولیس به فینال مسابقات جام حذفی 1385

کسب عنوان سوم مسابقات لیگ ششم حرفه ای

 

حبیب کاشانی: وی در سال 1386 مدیر عامل باشگاه پرسپولیس شد و پیش از آن نیز عضو هیئت مدیره این تیم بود. مدیریت او در این دوره یکسال بیشتر دوام نیاورد و پس از قهرمان شدن پرسپولیس در لیگ هفتم حرفه­ای از سمت خود استعفا داد. کاشانی در مهر 1388 نیز به عنوان سرپرست باشگاه پرسپولیس منصوب شد.

قهرمانی پرسپولیس در لیگ هفتم حرفه ای فصل 1386-87

قهرمانی پرسپولیس در جام حذفی 1389

 

عباس انصاری فرد: دوره دوم

 

داریوش مصطفوی: متولد 1322 در زمان تصدی مدیرت پرسپولیس 65 ساله بود، مصطفوی سابقه بازی در باشگاه پرپولیس و تیم فوتبال را نیز دارد. وی در سال 1373 رئیس فدراسیون فوتبال شد و در تیر ماه 1387 به سمت مدیرعاملی پرسپولیس منصوب شد.

 

حبیب کاشانی : دوره دوم

 

محمد رویانیان:سردار محمد رویانیان نخستین مدیرعامل باشگاه پس از تاسیس وزارت ورزش و جوانان است که از نیمه دوم سال 1390 و در پی استعفای سرپرست (حبیب کاشانی) و تغییر هیات مدیره به مدیرعاملی باشگاه منصوب شد. سردار رویانیان از فرماندهان دوران جنگ تحمیلی است که پس از جنگ در سمتهای مختلفی خدمت کرده است. از جمله ضمن تاسیس پلیس 110 نخستین فرمانده مرکز فوریتهای پلیسی کشور (تا سال 1380) بود و پس از آن در سمتهایی نظیر فرماندهی پلیس راه کشور (تا سال 1384) ، فرماندهی راهنمایی و رانندگی کشور (تا سال 1386) و ریاست ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی حمل و نقل ریلی، منشا تحول در خدمت رسانی به جامعه در این نهادها بود و با هدف تحول در باشگاه پرسپولیس و تبدیل آن به یک باشگاه حرفه ای مدیرعاملی باشگاه را پذیرفته است.

نایب قهرمانی پرسپولیس در مسابقات لیگ برتر سیزدهم 93-1392(رویانیان - پروین)

 

 

علی پروین(سرپرست موقت): پس از روی کار آمدن دولت جدید و با شعار واگذاری باشگاه ها وزارت ورزش و جوانان تصمیم به تغییرات در دو باشگاه پرسپولیس و استقلال گرفت. به این منظور ابتدا تصمیم به تغییر محمد رویانیان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گرفت. به این ترتیب محمد رویانیان در روز دوم بهمن ماه 92  از مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس برای چهارمین بار استعفا کرد و این‌بار با استعفای رویانیان موافقت شد. با تصمیم اعضای هیأت مدیره علی پروین به عنوان سرپرست موقت باشگاه پرسپولیس انتخاب شد.

نایب قهرمانی پرسپولیس در مسابقات لیگ برتر سیزدهم 93-1392(رویانیان - پروین)

 

علیرضا رحیمی: پروین که با سودای مالکیت پرسپولیس پس از واگذاری مدیریت پرسپولیس را قبول کرده بود پس از آن که متوجه شد وزارت ورزش پرسپولیس را به وی و شرکت حامی اش یعنی بانک قرض الحسنه رسالت واگذار نخواهد کرد از این سمت کناره گیری کرد. به این ترتیب در تاریخ 8 اردیبهشت 92 وزارت ورزش ترکیب جدید هیئت مدیره پرسپولیس را اعلام کرد و در نشست صبح هشتم اردیبهشت در وزارت ورزش و جوانان، علیرضا رحیمی به عنوان مدیرعامل جدید پرسپولیس انتخاب شد. در  جلسه هیات مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس که در محل وزارتخانه و با حضور امیر رضا خادم برگزار شد،  حمیدرضا سیاسی به عنوان رییس هیأت مدیره، محمدابراهیم کاظم پور به عنوان نایب رییس، حمید استیلی به عنوان سخنگو و مهدی خواجه وند به عنوان دبیر هیأت مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس انتخاب شدند.

 

بهروز منتقمی: پس از شکست پرسپولیس در هفته ششم لیگ برتر چهاردهم در تاریخ 19 شهریور 93 حمیدرضا سیاسی علی دایی را با تصمیم شخصی خود از سرمربی گری پرسپولیس کنار گذاشت و حمید درخشان را به جای منصوب کرد. علیرضا رحیمی مدیرعامل باشگاه با این تصمیم مخالف بود و به همین دلیل هیئت مدیره رای به کنار گذاشتن او هم داد و از این روز بهروز منتقی قائم مقام پیشین باشگاه با عنوان سرپرست اداره امور باشگاه را به دست گرفت.

 

حمیدرضا سیاسی:  سیاسی به ریاست هیئت مدیره کفایت نکرد و با تصمیم اعضای هیئت مدیره مدیرعامل باشگاه پرسپولیس هم شد. وی تا 15 آبان مدیرعامل پرسپولیس بود که از سوی دادسرای فرهنگ و رسانه احضار و سپس بازداشت شد . گفته می شود اتهامات او دیدار با یک فرد ضدانقلاب در اسپانیا و همچنین شکایت اسپانسر پیشین باشگاه از او بوده که قراردادش توسط سیاسی یک طرفه فسخ شد.

 

علی اکبر طاهری: بعد از بازداشت سیاسی تا 26 بهمن 93 سرپرست باشگاه پرسپولیس بود که در این دوره یک نقل و انتقالات نیم فصل را پشت سر گذاشت و خریدهای این دوره با نظر حمید درخشان و اضافه شدن بازیکنان بی کیفیتی مثل جعفرپور، خالقی فر ، میردورقی و تادئوی برزیلی انتقادات زیادی را برانگیخت.

 

محمدحسین نژادفلاح: با نارضایتی فزاینده هواداران و نتایج ضعیف این تیم وزارت ورزش وی را به عنوان قائم مقام باشگاه پرسپولیس با اختیار تام مدیرعاملی و به جای طاهری منصوب کرد. وی در این دوره با استخدام برانکو ایوانکوویچ به جای درخشان و کمک گرفتن از حسین هدایتی برای مخارج باشگاه نتایج تیم را بهبود بخشید و موفق به صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان و بردن دربی برابر استقلال در هفته پایانی لیگ شد. از روز 26 بهمن 93 تا 27 خرداد 94 مدیریت او طول کشید.

 

علی اکبر طاهری(دوره دوم): با شروع لیگ پانزدهم علی اکبر طاهری بار دیگر جای نژادفلاح را گرفت و با حفظ برانکو که قرارداد یک و نیم ساله داشت وارد نقل و انتقالات لیگ پانزدهم شد. مدیریت وی تا سال 96 همچنان ادامه دارد.

نایب قهرمانی پرسپولیس در مسابقات لیگ برتر پانزدهم 95-1394

قهرمانی پرسپولیس در مسابقات لیگ برتر شانزدهم 96-1395

 

اضافه کردن نظر

- توهین به سایر کاربران و نظرات برخلاف قوانین کشور ممنوع می باشد.
- ارسال لینک و اخبار ممنوع می باشد.
- تخطی از قوانین نظرات موجب مسدود شدن شناسه کاربری می شود.


ads